Savunma Yüklenicisine Siber Saldırı

ABD'nin çeşitli savunma projelerinde rol alan bir savunma yüklenicisi Westech International, fidye yazılımına maruz kaldı.

Ali
Cu, 05/06/2020 - 02:55
Saldırılar
Savunma Yüklenicisine Siber Saldırı

ABD'nin çeşitli savunma projelerinde, savunma yüklenicisi olarak hizmet veren Westech International, fidye yazılımı saldırısı yaşadı.

Sky News'in haberine göre ABD merkezli bir savunma şirketi olan Westech International'ın sistemlerine Maze fidye yazılımı bulaştı.

Westech International, ABD Kara Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri gibi devlet kurumlarının yanı sıra Northrop Grumman gibi savunma şirketleri için de hizmet vermektedir.

Hackerlar, şirketin ağına sızdıktan sonra ağdaki sunucularda ve bilgisayarlarda bulunan verileri Maze fidye yazılımı ile şifreledi. Ayrıca hackerlar şirkettin verilerini, şifrelemeden önce sızdırdı.

Ardından hackerlar, diğer birçok fidye yazılımı aktörünün yaptığı gibi ilk olarak şirketten fidye istedi ve eğer şirket istenilen fidyeyi ödemezse bu verileri yayınlayacaklarını söyledi.

Sky News'e konuşan bir şirket sözcüsü, şirketin siber saldırıya uğradığını, bilgisayarlardaki verilerin şifrelendiğini ve hackerların hangi verileri ele geçirdiğinin araştırılmaya devam etiğini söyledi.

Sky News'in haberine göre hackerların, ele geçirdiği veriler arasında balistik füzeler gibi savunma ürünleri hakkında bilgiler olup olmadığı şimdilik bilinmiyor ve uzmanlara göre eğer hackerlar, bu tarz bilgiler ele geçirdiyse olayın sonuçları büyük olabilir.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.