Norveç Parlamentosunun E-posta Sistemine Siber Saldırı Düzenlendi

Norveç Parlamentosunun e-posta sistemine düzenlenen siber saldırı sonucunda bazı milletvekillerinin e-posta hesapları ele geçirildi.

Ali
Çar, 02/09/2020 - 15:32
Saldırılar
Norveç Parlamentosunun E-posta Sistemine Siber Saldırı Düzenlendi

Yetkililer tarafından yapılan duyuruya göre Norveç Parlamentosunun e-posta sistemine düzenlenen siber saldırı nedeniyle bazı çalışanların ve milletvekillerinin e-posta hesapları ele geçirildi.

Parlamento direktörü Marianne Andreassen, "konuyu çok ciddiye alıyoruz ve olayın genel bir resmini ve hasarın potansiyel boyutunu elde etmek için durumu analiz etmeye tüm dikkatimizi veriyoruz" dedi.

Andreassen, parlamentonun e-posta sistemine düzenlenen siber saldırı sonucunda bazı milletvekillerinin ve çalışanların e-posta hesaplarının ele geçirildiğini ve bu kişiler ile iletişime geçilerek durumdan haberdar edildiklerini söyledi.

Siber saldırıyı engellemek için hızlı bir şekilde önlem aldıklarını söyleyen Andreassen, bu önlemlerin işe yaradığını ve saldırının engellendiğini belirtti.

Parlamento direktörü Marianne Andreassen, 1 Eylül'de söz konusu siber saldırıyı kolluk kuvvetlerine bildirdiklerini ve parlamentonun, güvenliği arttırmak için sürekli olarak yeni tedbirler düşündüğünü söyledi.

Son olarak, Norveç Polis Güvenlik Servisi'nin olayı araştırdığını, şimdilik bu saldırının kim veya kimler tarafından gerçekleştirildiğinin ve hangi amaçla gerçekleştirildiğinin bilinmediğini belirtelim.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.