New Orleans'a Fidye Yazılımı Saldırısı

ABD'nin New Orleans şehrine fidye yazılımı saldırısı gerçekleşti. Şehrin polis ve itfaiye gibi birimleri hizmet vermeye devam ediyor.

Ali
Ct, 14/12/2019 - 23:39
Saldırılar
New Orleans'a Fidye Yazılımı Saldırısı

Son zamanlarda ABD'nin bazı şehirleri fidye yazılımı saldırılarına maruz kalıyor. Bu saldırıların son kurbanı ise Louisiana eyaletinin en büyük şehri olan New Orleans oldu.

Dün, Belediye Başkanı LaToya Cantrell düzenlediği basın toplantısında, şehre bir fidye yazılımı saldırısı gerçekleştirildiğini ancak hackerların fidye talebinde bulunmadığını söyledi.

Şehrin CIO'su Kim LaGrue, ilk olarak sabah saat 05.00'te çalışanlara şüpheli e-postalar gelmeye başladığını fark ettiklerini, saat 08.00 civarında bu e-posta miktarında bir artış gerçekleştiğini ve bunu araştırmaya başladıklarını, saat 11.00'de ise bir saldırı olduğunu anladıklarını söyledi.

Saldırının tespitinin ardından yaklaşık yarım saat sonra belediye çalışanlarına bilgisayarlarını kapatmaları ve fişlerini çıkarmaları söylendi.

Saldırıdan etkilenen cihazların olup olmadığı, hangi fidye yazılımının saldırıda kullanıldığı şu an için bilinmezken, polis ve itfaiye gibi acil servislerin hizmet vermeye devam ettiği söylendi.

Kaynak: nola.com

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.