Mitsubishi Electric'e Siber Saldırı

Dünyanın en büyük elektronik ve elektrik ürünleri üreten şirketlerinden biri olan Mitsubishi Electric, siber saldırı yaşadıklarını duyurdu.

Ali
Pt, 20/01/2020 - 23:50
Saldırılar
Mitsubishi Electric'e Siber Saldırı

Japonya merkezli elektronik ve elektrik ürünleri üreticisi Mitsubishi Electric resmi olarak yaptığı duyuruda, şirketin bir siber saldırıya maruz kaldığını duyurdu.

Şirket tarafından bugün yayınlanan duyuruda, geçen yıl 28 Haziran'da şirketin sistemlerine düzenlenen bir siber saldırının fark edildiği ve ardından gerekli önlemlerin alındığı söylendi.

Duyuruda, şirkete ait bazı bilgilerin sızdırıldığı ancak savunma projelerine ait hassas bilgilerin ve iş ortaklarıyla ilgili teknik veya önemli bilgilerin sızdırılmadığı söylendi. Ayrıca, bugüne kadar bu saldırıdan kaynaklanan herhangi bir hasarın varlığının tespit edilmediği söylendi.

Japonya basınındaki haberlere göre saldırıyı gerçekleştirenler, Çin hükümeti tarafından desteklenen "BRONZE BUTLER" adı verilen bir APT grubu.

Mitsubishi Electric'in Japonya'nın bazı savunma ve altyapı projelerinde yer alması saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen grubun, neden Mitsubishi Electric'i hedef almış olabileceğine dair bir açıklama getiriyor. Ayrıca saldırının ardından açılan soruşturmanın hâlen devam ettiğini de belirtelim.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.