Michigan Eyalet Üniversitesi'ne Fidye Yazılımı Saldırısı

ABD'nin en büyük üniversitelerinden biri olan Michigan Eyalet Üniversitesi, fidye yazılımı saldırısına uğradı.

Ali
Ct, 30/05/2020 - 23:46
Saldırılar
Michigan Eyalet Üniversitesi'ne Fidye Yazılımı Saldırısı

NetWalker fidye yazılımının arkasındaki aktörler, Michigan Eyalet Üniversitesi'ne siber saldırı düzenlediklerini duyurdu.

Son zamanlarda çeşitli kurumlara saldıran NetWalker fidye yazılımının arkasındaki aktörler, dark webteki sitelerinden yaptıkları yeni bir duyuruda, Michigan Eyalet Üniversitesi'nin ağına fidye yazılımı bulaştırdıklarını ve okulun verilerini şifrelediklerini söyledi.

Hackerlar, üniversite yetkililerine, fidye yazılımı tarafından şifrelenen verilerin şifresini çözmek istedikleri takdirde istenilen fidyenin (Miktar belirtilmedi) ödenmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca hackerlar, fidyenin ödenmesi için yetkililere bir hafta süre verdi.

İstenilen fidye ödenmediğinde, ele geçirilen verilerin hepsinin yayınlanacağını söyleyen hackerlar, dark webteki sitelerinden yaptıkları duyuruda, üniversiteye ait bazı veriler ile ilgili ekran görüntüleri yayınladı.

Bu ekran görüntülerinin arasında üniversitenin sunucusunda bulunan bazı öğrencilere ait belgeler, ayrıca üniversiteye ait bazı finansal belgeler bulunuyordu.

Son olarak, Michigan Eyalet Üniversitesi'nin şimdilik konuyla alakalı herhangi bir duyuru yapmadığını belirtelim.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.