M6 Televizyonuna Fidye Yazılımı Saldırısı

Fransa'nın en büyük televizyon kanallarından bazılarına sahip olan M6 Grubu, fidye yazılımı saldırısına maruz kaldıklarını söyledi.

Ali
Sa, 15/10/2019 - 23:48
Saldırılar
M6 Televizyonuna Fidye Yazılımı Saldırısı

Fransa'da birçok TV ve radyo kanalına sahip olan M6 Grubu, hackerlar tarafından siber saldırıya uğradıklarını duyurdu.

M6 Grubu, resmi Twitter hesabından yaptığı duyuruda şirketin cumartesi sabahı bir siber saldırıya maruz kaldığını, siber güvenlik uzmanlarının zamanında müdahalesiyle hiçbir TV ve radyo kanalında kesinti olmadığını söyledi.

L'Express'in haberine göre dün sabah şirket yönetiminin bir araya gelip söz konusu sorun hakkında toplantı yapmasına rağmen şirketin bilgisayarlarına bulaşan fidye yazılımına henüz bir çözüm bulunmuş değil.

Şirketten bir kaynak, telefon hatlarının ve e-postaların kullanılamadığını, bu nedenle çalışanların iletişim kurmak için cep telefonlarını kullanmak zorunda olduğunu ve tüm ofisin önemli bir aksaklığa uğradığını söyledi.

M6 Grubu'nun geçmişte başka TV veya radyo kanallarına yapılan fidye yazılımı saldırılarına göre olayı daha az hasarla atlattığını söyleyebiliriz çünkü daha önceki yıllarda bazı TV kanallarına yapılan fidye virüsü saldırılarında kanallar saatlerce yayın yapamamıştı.

Şu an için saldırının kim veya kimler tarafından gerçekleştirildiğinin bilinmediğini, yapılan soruşturmaların ardından faillerin ortaya çıkma ihtimalinin olduğunu söyleyelim.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.