Kripto Para Borsası UPbit Hacklendi

Güney Koreli kripto para borsası UPbit, bugün 50 milyon dolar değerinde Ethereum'un ele geçirildiği bir siber saldırı yaşadı.

Ali
Çar, 27/11/2019 - 23:53
Saldırılar
Kripto Para Borsası UPbit Hacklendi

Güney Kore merkezli kripto para borsası UPbit, bugün yaptığı duyuru ile 342.000 Ethereum'un bilinmeyen bir cüzdana aktarıldığını söyledi.

Kimliği belirsiz hacker veya hackerlar tarafından gerçekleştirilen bir siber saldırı sonucu söz konusu transfer işleminin gerçekleştirildiği düşünülüyor.

Hackerlar, UPbit'i hackleyerek 342.000 Ethereum'u kendi cüzdanlarına aktardı ve bu aktarılan miktar şu an ki kurla 52 milyon dolar değerine sahip.

Yapılan duyuruda şirket CEO'su, olayın soruşturulduğunu ve bu süreç devam ederken tüm para çekme/yatırma işlemlerinin geçici olarak durdurulduğunu, yaklaşık iki hafta sonra işlemlerin tekrardan yapılabileceğini söyledi.

Yaşanan hack olayının ardından blockchain araştırmacısı Lorne Lantz Twitter üzerinden, "Bu fonları kim aldıysa, Paribu ve Binance'deki hesaplarla da ilişkisi var" dedi.

Bu tweetin ardından iki kripto para borsasından da açıklamalar geldi. Binance, UPbit'ten çalınan Ethereum'ların borsalarına girmesi halinde ilgili hesapların dondurulacağını söylerken, Türkiye merkezli kripto para borsası Paribu ise "UPbit'te yaşanan güvenlik sorunuyla ilgili süreci sektörel paydaş olarak yakından takip ediyoruz. Paribu, güvenlik politikaları dahilinde yasa dışı transferleri önleme prosedürlerini hassasiyetle ve kesintisiz olarak uygulamaktadır" dedi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.