Kripto Para Borsası Binance Hacklendi

Binance yetkilileri yaptıkları duyuruda, hackerların Binance üzerinden 7 bin Bitcoin çaldığını söyledi.

Ali
Çar, 08/05/2019 - 19:57
Saldırılar
Kripto Para Borsası Binance Hacklendi

Binance yetkilileri yaptıkları duyuruda, hackerların Binance üzerinden 7 bin Bitcoin çaldığını söyledi.

2018 yılından itibaren dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda olan Binance, hackerların saldırısına uğradı ve hackerlar 7 bin Bitcoin'i ele geçirmeyi başardı.

Binance yetkilileri yaptıkları duyuruda, hackerların phishing, kötü amaçlı yazılımlar ve diğer siber saldırı tekniklerini kullanarak söz konusu saldırıyı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Binance, hackerların gerçekleştirmiş olduğu saldırıyı 7 Mayıs'ta fark ettiklerini ve ardından tüm para çekme işlemlerini durduklarını söyledi.

Binance'ten yaklaşık 41 milyon dolar değerinde Bitcoin çalan hackerların, API anahtarlarını ve iki faktörlü kimlik doğrulama kodlarını ele geçirdiği ve bunun sonucunda Binance kullanıcılarının bazı bilgilerinin de hackerların eline geçtiği söylendi.

Binance'in paylaştığı gönderiye göre yaklaşık 41 milyon dolar değerindeki 7 bin Bitcoin, kripto para borsasının %2'sine denk geliyor.

Yetkililer, söz konusu saldırıdan sadece BTC hot wallet'ın etkilendiğini diğer cüzdanların etkilenmediğini, saldırı sonucu oluşan zararın SAFU (Secure Asset Fund for Users) fonu ile karşılanacağını ve sistemlerinde yaklaşık bir hafta sürecek kapsamlı bir güvenlik incelemesi yapacaklarını söyledi.

Son olarak, söz konusu saldırıyı gerçekleştiren hacker veya hackerların kim olduğunun bilinmediğini ancak yapılacak olan soruşturma ve araştırmalarla bazı ipuçlarının ortaya çıkacağını belirtelim.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.