İsrailli Askerler Hackerların Hedefinde

Hackerlar, sahte sosyal medya profilleri oluşturarak İsrail askerlerinin telefonlarına zararlı yazılım bulaştırıyor.

Ali
Pt, 17/02/2020 - 23:50
Saldırılar
İsrailli Askerler Hackerların Hedefinde

İsrail Silahlı Kuvvetleri Twitter hesabı üzerinden paylaştığı gönderide, Hamas tarafından desteklenen hackerların İsrail askerlerinin telefonlarına zararlı yazılım bulaştırdığını söyledi.

Yetkililer, hackerların çeşitli kadın fotoğrafları kullanarak sosyal medya hesapları açtığını ve tuzaklarına düşürdükleri İsrail askerlerine Catch & See, Grixy ve Zatu adındaki sohbet uygulamalarını indirmelerini sağladıklarını söyledi.

Bu uygulamaları indiren ve kuran askerlerin karşısına "Cihazınız uygulamanın bu sürümünü desteklemiyor" mesajı çıkıyor ve uygulamanın kaldırılacağı söyleniyordu. Ardından mesajı onaylayan asker uygulamanın kaldırıldığını zannediyordu ancak gerçekte uygulamanın sadece simgesi gizleniyordu.

Daha sonra uygulamanın içerisinde bulunan trojan, kurbanının telefon numarası, konum bilgisi ve SMS mesajları gibi verileri topluyor ve bunları hackerlara gönderiyordu.

Siber güvenlik şirketi Check Point, bu saldırı kampanyasının arkasındaki aktörlerin daha önceden keşfedilen bir APT grubu olan APT-C-23 olduğunu söyledi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.