İki Kripto Para Borsasına DDoS Saldırısı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Bitfinex ve OKEx, DDoS saldırılarına maruz kaldı.

Ali
Pa, 01/03/2020 - 01:06
Saldırılar
İki Kripto Para Borsasına DDoS Saldırısı

Malta merkezli OKEx ve Hong Kong merkezli kripto para borsası Bitfinex, müşterilerine hizmet verememelerine neden olan DDoS saldırıları yaşadı.

İlk olarak OKEx, 27 Şubat 11:30 EST'de 200 GB boyutunda gerçekleşen DDoS saldırısına maruz kaldı ve şirketin CEO'su Jay Hao yaptığı açıklamada, saldırıların sorumlusu olarak rakiplerini işaret etti ancak isim vermedi.

28 Şubat'ta ise Bitfinex internet sitesinden yaptığı duyuruda sistemlerine düzenlenen DDoS saldırılarının varlığından bahsetti. Şirket gün içinde yaptığı diğer duyuruda ise "DDoS saldırısıyla ilgili tüm sorunlar artık çözüldü" dedi.

27 Şubat'ta saldırıyı yaşayan OKEx, 28 Şubat'ta da DDoS saldırısına maruz kaldı ve bu sefer saldırının boyutu 400 GB olarak açıklandı.

Cointelegraph'a konuşan bir OKEx yetkilisi, DDoS saldırısının kısa sürdüğünü ve yurt dışındaki müşterilerin bundan etkilenmediğini söyledi.

Bitfinex CTO'su Paolo Ardoino, saldırıların gelişmiş olduğunu ve ekiplerinin olaya hemen müdahale ettiğini söyledi. Ardoino ayrıca, OKEx'e gerçekleştirilen saldırıdan haberinin olmadığını ancak bu iki saldırı arasındaki benzerliği öğrenmek istediğini söyledi. 27 Şubat'taki saldırıda rakiplerini suçlayan Jay Hao, ikinci saldırıda bu konuda bir şey söylemedi.

Hao isim vermeden rakiplerinin saldırılardan sorumlu olduğunu iddia etse de saldırıların kim veya kimler tarafından gerçekleştirildiğinin bilinmediğini ve her iki şirkete de aynı kişilerin saldırıp saldırmadığının bilinmediğini belirtelim.

Kaynak: Cointelegraph

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.