Hastane Zincirine Fidye Yazılımı Saldırısı

New Jersey'nin en büyük hastane zinciri olan Hackensack Meridian Health, fidye yazılımı saldırısı yaşadığını duyurdu.

Ali
Pa, 15/12/2019 - 23:55
Saldırılar
Hastane Zincirine Fidye Yazılımı Saldırısı

Fidye yazılımı saldırılarına çok sık bir şekilde yeni kurbanlar ekleniyor. Bu seferki kurban ise ABD'nin New Jersey eyaletinden. New Jersey'nin en büyük hastane zinciri olan Hackensack Meridian Health, Cuma günü yaptığı duyuruda sistemlerine fidye yazılımı saldırısı gerçekleştirildiğini söyledi.

Cuma günü yapılan duyuruda yetkililer, hastane sistemlerine 2 Aralık günü bir fidye yazılımı saldırısı gerçekleştirildiğini, hiçbir hastanın zarar görmediğini ancak bazı cerrahi işlemlerin yaşanan saldırı neticesinde iptal edilmek zorunda kaldığını söyledi.

Hackerların istediği fidyeyi ödediklerini söyleyen yetkililer, IT ekibinin tüm hastane uygulamalarını çalışır hale getirmek için çalıştığını, herhangi bir hasta verisinin sızdırıldığına dair bir kanıtın bulunmadığını, FBI'ın olaydan haberdar edildiğini ve siber güvenlik uzmanlarıyla birlikte çalıştıklarını söyledi.

Hackensack Meridian Health, New Jersey'de 13 hastane, rehabilitasyon merkezleri, fitness ve sağlık merkezleri gibi hizmetlere sahip eyaletin en büyük sağlık organizasyonu konumunda.

Kaynak: Security Affairs, Associated Press

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.