Hackerlar, Tramvay Hattını Hackledi

İrlanda'nın Dublin şehrinde bulunan bir tramvay hattı olan Luas'ın, web sitesi hackerlar tarafından hacklendi.

Ali
Per, 03/01/2019 - 17:35
Saldırılar
Hackerlar, Tramvay Hattını Hackledi

İrlanda'nın Dublin şehrinde bulunan bir tramvay hattı olan Luas'ın, web sitesi hackerlar tarafından hacklendi ve hattın sahibi olan Transdev şirketinden fidye talep edildi.

Bu sabah Luas'ın web sitesine giren kullanıcılar, hackerların sitede bırakmış oldukları mesajla karşılaştılar. Hackerlar söz konusu mesajda, bu saldırıyı gerçekleştirmeden önce şirket yetkililerini uyardıklarını ancak yetkililerin kendilerine geri dönüş yapmadıklarını, bu yüzden siteyi hacklediklerini ve şirketten fidye olarak 1 bitcoin talep ettiklerini söylediler.

Saldırının ardından şirket resmi Twitter hesabından, söz konusu saldırıyı doğruladı ve siteyi tekrar eski haline getirmek için çalıştıklarını ayrıca kullanıcıların her kötü ihtimale karşı siteyi ziyaret etmemeleri gerektiğini belirtti.

Şirketin hackerlara fidye ödediğine dair bir açıklama veya kanıt olmadığını ama teknik ekibin çalışmalarının devam ettiğinden sitenin hâlâ erişime kapalı olduğunu söyleyelim. Ayrıca Luas'ın web sitesinin herhangi bir kullanıcı bilgisi içermediğini, kullanıcılara sitede yalnızca seyahat önerileri ve etkileşimli haritalar sunulduğunu yani herhangi bir veri ihlali gerçekleşme olasılığının düşük bir ihtimal olduğunu da belirtelim.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.