Hackerlar Binlerce Web Sitesini Hackledi

Hackerlar, Deep Web'de bulunan 6500 siteyi hackledi.

Ali
Sa, 20/11/2018 - 18:55
Saldırılar
Hackerlar Binlerce Web Sitesini Hackledi

Deep Web (Derin Ağ), arama motorları tarafından indexlenmeyen yani kullanıcıların herhangi bir aramayla ulaşamayacağı bir sistemdir. Deep Web'e erişmek için ise "Tor Browser" gibi tarayıcılar kullanılmaktadır. Ayrıca Deep Web'de de bazı kişiler tarafından açılmış web siteleri vardır ama bu web siteleri genellikle zararlı içerikler barındırmaktadır zira arama motorları tarafından indexlenmeyen bir sistemin içerisinde bu zararlı web sitelerini yayınlamak bu kişilerin lehine bir durumdur.

Birde bu sistemde normalde olduğu gibi servis sağlayıcılar (hosting servisleri) vardır. İşte bunlardan biride Daniel's Hosting'dir. Daniel's Hosting, Deep Web'deki en büyük servis sağlayıcılardan biri konumundadır.

Yukarıda bahsettiğimiz Daniel's Hosting'de barındırılan 6500 web sitesi 15 Kasım'da hackerlar tarafından hacklendi ve sitelerin tüm verileri silindi ayırca veriler yedeklenmediği için silinen verilerin geri getirilmesi imkansızlaştı.

Söz konusu saldırı Daniel's Hosting cephesi tarafından onaylandı ve saldırının kimler tarafından gerçekleştirildiğinin bilinmediği, 6500 siteyi barındıran sunucunun tüm verilerinin silindiği belirtildi. Saldırıya olanak tanıyan zafiyetin kaynağı ise bilinmiyor.

Saldırıda CIA Şüphesi

Deep Web'de çeşitli istihbarat kurumlarının varlığı da kaçınılmaz bir gerçekken söz konusu hacklenen 6500 sitenin CIA tarafından hacklenmiş olma olasılığı da konuşulan iddialar arasında.

 

 

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.