Garmin Siber Saldırı Yaşadı

Giyilebilir teknolojilerde uzmanlaşmış Garmin, yaptığı duyuruyla yaşadıkları siber saldırı nedeniyle bazı servislerin çalışmadığını söyledi.

Ali
Cu, 24/07/2020 - 02:30
Saldırılar
Garmin Siber Saldırı Yaşadı

Giyilebilir teknolojilerde uzmanlaşmış bir şirket olan Garmin, resmi internet sitesinden yaptığı duyuruyla yaşadıkları siber saldırının bazı servisleri çalışamaz hale getirdiğini söyledi.

1989 yılında kurulan Garmin, giyilebilir teknolojilerden, GPS teknolojilerine kadar çeşitli alanlarda ürünleri bulunan ve ürettiği ürünleri dünya çapında kullanılan ABD merkezli bir şirkettir.

23 Temmuz'da şirketin web sitesinden yapılan duyuruda "garmin.com'un", şirketin çağrı merkezinin ve e-posta servisinin kullanılamaz durumda olduğu söylendi.

Yetkililer, "Şu anda Garmin Connect'i etkileyen bir kesinti yaşıyoruz ve sonuç olarak Garmin Connect web sitesi ve mobil uygulaması şu anda kapalı. Bu kesinti aynı zamanda çağrı merkezlerimizi de etkiliyor ve şu anda çağrı, e-posta veya çevrimiçi sohbet alamıyoruz. Bu sorunu olabildiğince çabuk çözmek istiyoruz ve bu rahatsızlıktan dolayı özür diliyoruz" dedi.

iThome'un haberine göre şirketin Tayvan'daki fabrikasında çalışanlara gönderilen bir bildiride, fabrikanın 24 ve 25 Temmuz günleri kapalı kalacağı söylendi.

Yaşanan bu siber saldırının fidye yazılımından kaynaklandığı düşünülürken, saldırının yeni olmasından dolayı şirket yetkililerinin saldırının detaylarına dair bir açıklama yapması için olayın soruşturulması gerekiyor. Bu soruşturmanın ardından herhangi bir verinin ele geçirilip geçirilmediğinin veya sistemlerin ne kadar zarar gördüğünün açıklanması bekleniyor.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.