Electrum Kullanıcılarının 200 Bitcoini Çalındı

Electrum kripto para cüzdanı kullanıcılarının 200 bitcoini dolandırıcılar tarafından çalındı. Electrum bitcoin cüzdanlarına yapılan phishing saldırısında 750.000 dolar değere sahip yaklaşık 200 bitcoin çalındı.

Said A.
Sa, 08/01/2019 - 00:06
Saldırılar
Electrum Kullanıcılarının 200 Bitcoini Çalındı

Electrum kripto para cüzdanı kullanıcılarının 200 bitcoini dolandırıcılar tarafından çalındı. Electrum bitcoin cüzdanlarına yapılan phishing saldırısında 750.000 dolar değere sahip yaklaşık 200 bitcoin çalındı. Saldırıların 21 Aralık 2018'de başladığı ve bir hafta öncesine kadar devam ettiği düşünülüyor.

Saldırılar şuan için durmuş gözükse de Electrum geliştiricileri sorunun tam olarak çözülmediğini benzer saldırıların tekrar gerçekleşebileceğini belirtti.

Günümüzde en çok kullanılan sanal para cüzdanlarından bir tanesi olan Electrum'a yapılan saldırının şu şekilde gerçekleştiği tahmin ediliyor: ilk olarak hackerlar kendi sunucularını Electrum cüzdan ağına ekledi daha sonra bitcoin transferi yapmak isteyen kullanıcılar bu sunuculara farkında olmadan bağlandılar. Hackerlar sunucuya bağlanan kişilere güncelleme yapmalısınız tarzı mesajlar gönderdi ve her şeyden habersiz kullanıcılar mesajlarda verilen talimatları yerine getirdiler, talimatları takip eden kullanıcılar bir GitHub sayfasına ulaştı ve GitHub sayfasındaki zararlı yazılımı indirip bilgisayarlarına kurdu. Yazılım onlardan kimlik doğrulama kodlarını girmelerini istedi. Hackerlar yüklettikleri zararlı yazılıma girilen doğrulama kodlarını kullanarak kendi cüzdanlarına bitcoinleri transfer etti.

Electrum uzak sunucuda çalışan bir sanal para cüzdanıdır. Electrum'da kullanıcılar normal cüzdanlarda olduğu gibi tüm blok zincirini indirmek zorunda kalmazlar uzaktaki bir sunucuda blok zinciri tutulur ve kullanıcıların oraya erişmesi sağlanır daha ayrıntılı ve detaylı bilgi için electrum.org adresine bakılabilir.

Kaynak: E Hacking News

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.