DMI, Fidye Yazılımı Saldırısı Yaşadı

Hackerlar, ABD'nin devlet kurumlarına IT çözümleri sunan DMI'a fidye yazılımı saldırısı düzenlediklerini duyurdu.

Ali
Per, 04/06/2020 - 02:16
Saldırılar
DMI, Fidye Yazılımı Saldırısı Yaşadı

DopplePaymer fidye yazılımının arkasındaki aktörler, çeşitli özel şirketlere ve ABD'nin devlet kurumlarına teknoloji, siber güvenlik ve iş zekâsı gibi hizmetleri sağlayan Digital Management'a (DMI) fidye yazılımı saldırısı düzenlediklerini söyledi.

DopplePaymer fidye yazılımının arkasındaki aktörler, dark webteki internet sitelerinden yaptıkları duyuruda, ABD merkezli şirketin ağına başarılı bir siber saldırı düzenlediklerini söyledi.

Hackerlar duyuruda, söylediklerinin kanıtı olarak bazı dosyalar paylaştı. Bu dosyalar, DMI'ın müşterilerinden biri olan NASA'ya ait.

Bu dosyaların içerisinde ise insan kaynaklarına ait çeşitli belgeler (Bunların içerisinde personellere ait bilgiler bulunuyor) gibi NASA'ya ait veriler bulunuyor.

Ayrıca DopplePaymer fidye yazılımının arkasındaki aktörler, DMI'ın ağındaki sunucuların bir listesini yayınlarken, şirketten istedikleri fidye ödenmediği takdirde ellerindeki tüm verileri yayınlayacaklarını söyledi.

Son olarak, DMI'dan şimdilik söz konusu fidye yazılımı saldırısı hakkında herhangi bir açıklama yapılmadığını ve hackerların şirketin kaç müşterisinin verilerine ulaştığının bilinmediğini belirtelim.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.