Disney+ Hesapları Hacklendi

Disney'in Netflix'e rakip olarak piyasaya sürdüğü online video servisi Disney+ üyelerinin hesap bilgileri ele geçirildi.

Ali
Ct, 16/11/2019 - 23:55
Saldırılar
Disney+ Hesapları Hacklendi

Disney'in, online video servisi veya diğer adıyla online TV platformu olarak şimdilik sadece ABD, Kanada ve Hollanda'da 12 Kasım'da kullanıma sunduğu Disney+'ın üyelerine ait hesap bilgileri hack forumlarında satılıyor.

Bazı kullanıcılar, Disney+ kullanıma sunulduktan saatler sonra sosyal medya üzerinden hesaplarının hacklendiğini söylemeye başladılar.

Kullanıcıların bu iddialarının ardından ZDNet bir araştırma yaptı ve hack forumlarında Disney+ üyelerine ait hesap bilgilerinin satıldığını veya ücretsiz bir şekilde paylaşıldığını keşfetti.

Bazı kullanıcılar, Disney+ hesaplarında daha önceden farklı yerlerde kullandıkları şifreleri kullandıklarını söylerken, bazıları Disney+ için yeni bir şifre belirlediklerini söyledi.

Bu, hackerların hem başka sitelerden sızan e-posta ve şifre kombinasyonları kullanarak hem de çeşitli saldırı tekniklerini kullanarak hesaplara erişim sağlama ihtimalini akıllara getiriyor.

ZDNet'in yaptığı araştırmaya göre servis kullanıma sunulduktan saatler sonra hack forumlarında üyelerin hesap bilgileri satılmaya başlandı. Hesap başına 3 dolardan 11 dolara kadar değişen fiyata sahip olan hesapların, ücretsiz olarak hack forumlarında satıldığı da görüldü.

Şu an için hesapların nasıl hacklendiği, Disney+'ta bir güvenlik açığının ve sızıntının olup olmadığı bilinmiyor. Bunların öğrenilmesi için ise Disney'in bir açıklama yapması gerekiyor.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.