Çinli Hackerlar, ABD'ye Saldırdı

Çinli hackerlar, ABD Donanması'na ait gizli bilgileri ele geçirmek için bir siber saldırı düzenledi ve çok sayıda gizli projenin bilgilerini ele geçirdi.

Ali
Sa, 18/12/2018 - 22:44
Saldırılar
Çinli Hackerlar, ABD'ye Saldırdı

Wall Street Journal'ın haberine göre Çinli hackerlar, ABD Donanması'na ait gizli bilgileri ele geçirmek için bir siber saldırı düzenledi.

Haberde, Çin kaynaklı hackerların 18 ay boyunca ABD Deniz Kuvvetleri'ne ait sistemlere sürekli saldırılar gerçekleştirerek donanmaya ait birçok gizli projenin planları ve gizli bilgilerin ele geçirildiği söylendi. Ele geçirilen bilgiler arasında ABD denizaltıları tarafından kullanılması planlanan süpersonik uçaksavar füzesi projesi de bulunmakta.

ABD Donanması Sekreteri Richard Spencer, söz konusu siber saldırının ardından ABD Deniz Kuvvetleri'ndeki güvenlik zafiyetlerinin gözden geçirilmesini ve soruşturulmasını emretti.

Ulusal Güvenlik Dairesi'nden Rob Joyce ise yaptığı açıklamada, son aylarda Çin kaynaklı siber saldırıların arttığını ve bu saldırıların enerji, finans, ulaştırma ve sağlık sektörlerini hedef aldığını söyledi.

Söz konusu saldırının, Çin kaynaklı olduğu tespit edildi ama hackerların Çin hükümetine bağlı olup olmadığı ise bilinmiyor. Ayrıca, Çinli yetkililer herhangi bir açıklama yapmadı.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.