Cayman National Bankası Hacklendi

Man Adası'nda bulunan Cayman National Bankası, "Phineas Fisher" kod adlı hacktivist tarafından hacklendi.

Ali
Pt, 25/11/2019 - 23:57
Saldırılar
Cayman National Bankası Hacklendi

Man Adası, sahip olduğu vergi serbestlikleriyle birçok bankaya ev sahipliği yapmaktadır. Bu bankalardan biri de Cayman National'dır.

Cayman National, daha önceden birçok hacktivism eylemi gerçekleştiren "Phineas Fisher" kod adlı hacktivist tarafından hacklendi.

Phineas Fisher, bir internet sitesiyle yaptığı konuşmada Cayman National'ın müşterilerine ait 2 terabayttan fazla boyuta sahip veriyi ele geçirdiğini söyledi. Bu veriler arasında 640 binden fazla e-posta var. Ele geçirilen veriler, Twitter üzerinden "Distributed Denial of Secrets" adlı bir hesaptan paylaşıldı ve hesabın internet sitesinden ele geçirilen verilere erişilebiliyor.

Banka 18 Kasım'da yaptığı duyuruda bir veri ihlali yaşadıklarını, ihlalin bankanın sadece Man Adası'ndaki kuruluşunu etkilediğini Cayman Adaları'nda bulunan bankanın, iki kurumun da ayrı sistemler kullandığı için veri ihlalinden etkilenmediğini söyledi.

21 Kasım'da yapılan duyuruda ise banka, müşterilerin adları, adresleri, hesap numaraları ve hesap bakiyeleri dahil olmak üzere kişisel, kurumsal, finansal verilerin üçüncü şahısların eline geçtiğini söylerken 22 Kasım'da yapılan duyuruda da müşteriler ile banka arasındaki iletişim verileri, müşterilerin KYC verileri ve pasaport verilerinin sızdırıldığı söylendi.

Şirket yetkilileri, olayın araştırılması için uzman adli bilişim danışmanlarıyla birlikte çalıştıklarını ve soruşturmanın devam ettiğini belirtti.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.