BMW'nin Oltalama Kampanyası Keşfedildi

Yeni bir phishing kampanyası, kurbanlara bir BMW kazandıklarını söylüyor ve tuzağa düşenlerin banka hesapları tehlikeye giriyor.

Ali
Pa, 30/12/2018 - 13:39
Saldırılar
BMW'nin Oltalama Kampanyası Keşfedildi

Phishing yani oltalama veya yemleme saldırıları, siber saldırılar arasında her zaman en popüler saldırı çeşitlerinden olmuştur. Bunun nedeni ise phishing saldırılarının gerçekleştirilmesinin son derece kolay olmasıdır ve ayrıca bu saldırıların hedef kitlesinin, söz konusu saldırılara kanma olasılığının yüksek olmasıdır.

Bugünlerde, yeni bir phishing kampanyası keşfedildi. Kampanya kurbanların e-postalarına "acele et ödülünü al" veya "bir araba kazandınız" gibi başlıklara sahip e-posta gönderilmesiyle başlatıldı.

Kampanyada kurbanlara "BMW M240i" kazandıkları söyleniyor ve bu arabanın sahibi olmak için kurbanlardan, ad, soyad, adres ve cep telefonu numarası gibi bilgiler isteniyor. Kurban, bu bilgileri saldırgana gönderdiğinde ise artık tuzağa düşmüş oluyor.

Saldırgan, bu bilgileri kurbanın kişisel hesaplarına veya banka hesaplarına erişim sağlamak için kullanıyor. Böylelikle kurbanların maddi ve manevi olarak zarar görmesi kaçınılmaz oluyor.

Kullanıcıların, bu tür phishing saldırılarından korunmaları için kaynağına güvenilmeyen e-postalara itibar etmemeleri ve bu e-postalarla karşılaşmaları halinde ise bu e-postaları silmeleri yeterlidir.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.