Bitpoint Hacklendi

Japonya merkezli kripto para borsası olan Bitpoint, hackerların saldırılarına uğradı ve yaklaşık 32 milyon dolar değerinde kripto para ele geçirildi.

Ali
Cu, 12/07/2019 - 23:31
Saldırılar
Bitpoint Hacklendi

Kripto para borsaları hackerların gözdesi olmaya devam ediyor. Japonya merkezli kripto para borsası olan Bitpoint, 11 Temmuz günü geç saatlerde gerçekleştirilen bir siber saldırı nedeniyle yaklaşık 32 milyon dolar değerinde kripto paranın hackerların eline geçtiğini söyledi.

Yetkililer bugün yaptıkları açıklamada, para yatırma ve çekme işlemlerinin durdurulduğunu açıkladı. Yetkililerin açıklamasına göre hackerlar, hem sıcak hem de soğuk cüzdanlardan para çaldı. Bu durum, tüm borsa ağına hackerlar tarafından erişildiğini gösteriyor.

Bitpoint, hackerların Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ripple ve Ethereum kripto para birimlerinden beşinden de kripto para çaldığını söyledi.

Yetkililer, ele geçirilen 32 milyon doların 23 milyonunun müşteri fonuna, geri kalanının ise rezerv fonları ve geçmiş faaliyetlerden elde edilen kârlar olarak borsaya ait fonlar olduğunu belirtti. Ayrıca borsa, müşterilere paralarının iadesinin yapılıp yapılmayacağını belirtmedi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.