Amtrak Siber Saldırı Yaşadı

ABD merkezli devlet destekli demiryolu şirketi Amtrak, bazı müşterilerinin verilerine erişildiği bir siber saldırı yaşadı.

Ali
Pa, 07/06/2020 - 00:17
Saldırılar
Amtrak Siber Saldırı Yaşadı

ABD hükümeti tarafından devlet desteğiyle 1971 yılında kurulan demiryolu şirketi Amtrak, bazı müşterilerinin verilerinin ele geçirildiği bir siber saldırı yaşadıklarını söyledi.

Şirket, 29 Mayıs'ta Vermont Başsavcılığının internet sitesinden yayınlanan bir bildiride, söz konusu siber saldırıyı kamuoyuna duyurdu.

Duyuruya göre hackerlar, 16 Nisan'da şirketin "Amtrak Guest Rewards" adını verdiği ödül programına dahil olan müşterilerin hesaplarına erişti.

Amtrak, hackerların müşterilerin kullanıcı adı ve parolalarını kullanarak hesaplara eriştiğini ve böylelikle hackerların, müşterilerin kişisel bilgilerine erişmiş olabileceğini ancak kredi kartı bilgileri gibi finansal verilere erişilmediğini söyledi.

Hackerların, müşterilerin hesaplarına erişmek için daha önceden çeşitli yöntemlerle ele geçirilen oturum açma bilgilerini kullandığı tahmin ediliyor.

Yetkililer, ilgili şirket personelinin olayı fark ettikten sonra gerekli çalışmaları yaparak yetkisiz erişimi engellediğini, ayrıca olaydan etkilenmiş olabilecek müşterilerin parolalarının sıfırlandığını ve ek güvenlik önlemleri alındığını söyledi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.