Windows 7 Tarihe Karışıyor

Ocak 2015'ten itibaren Windows 7'ye olan ana desteğini sonlandırmış olan Microsoft, 14 Ocak 2020'den itibaren Windows 7'ye olan desteğini tamamen sonlandıracak.

Ali
Sa, 15/01/2019 - 23:28
Güvenlik
Windows 7 Tarihe Karışıyor

Windows 7, 22 Ekim 2009'da piyasaya sürüldüğünde birçok kullanıcı tarafından beğeniyle karşılanmıştı ve uzun yıllar kullanılmıştı. Windows 7, hâlâ da hiçte azımsanmayacak kadar kullanıcı tarafından kullanılan bir işletim sistemi konumunda.

Özellikle bazı devlet kurumları veya şirketler hâlen Windows 7 kullanmakta ama artık tüm Windows 7 kullanıcılarının daha üst bir sürüme geçmesi için son bir yıl var. Çünkü Microsoft, 14 Ocak 2020'den itibaren artık Windows 7'ye olan desteğini tamamen sonlandıracak.

Microsoft, Ocak 2015'ten itibaren Windows 7'ye olan ana desteğini sonlandırmıştı ama güvenlik güncelleştirmelerini yayınlamaya devam ediyordu. 14 Ocak 2020'den itibaren ise Microsoft artık Windows 7 için hiç bir destek sunmayacak. 

Bu durum, Windows 7 kullanıcılarının o tarihten itibaren artık güvende olmayacağını gösteriyor. Bu yüzden Windows 7 kullanıcılarının bir an önce daha üst sürümlere geçmeleri güvenlik açısından çok daha faydalı olacaktır. Devlet kurumları veya şirketlerin ise Windows 7 sistemlerini üst sürümlere yükseltmeleri bir yıldan daha uzun sürecekse Microsoft ile maddi olarak bir anlaşma yaparak Windows 7 desteğini biraz daha uzatmaları mümkün.

Eğer siz de hâlen bir Windows 7 kullanıcısıysanız fazla vakit kaybetmeden daha üst bir Windows sürümüne veya başka bir işletim sistemine geçmeniz güvenliğiniz için faydalı olacaktır.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.