Web Sitelerinde Parmak İzi Devri

World Wide Web Consortium ve FIDO Alliance tarafından parmak izi ile web sitelerinde oturum açma işlemi resmi hale getirildi.

Ali
Pt, 04/03/2019 - 23:48
Güvenlik
Web Sitelerinde Parmak İzi Devri

Web sitelerinde oturum açmak için bir kullanıcı adı ve şifre kullanıyoruz. Ancak teknoloji geliştikçe parmak izi ile çeşitli hesapları açmak artık mümkün hale geldi.

Parmak izi, yüz tanıma veya iris tarayıcılar akıllı telefonlarda güvenli bir şekilde oturum açmak için kullanılıyor. Ayrıca şuan web sitelerinde oturum açmak için parmak izi kullanılabiliyor.

Ancak bu bugüne kadar resmi bir yöntem değildi. Bugün ise World Wide Web Consortium ve FIDO Alliance tarafından parmak izi ile web sitelerinde oturum açma işlemi resmi hale getirildi.

World Wide Web Consortium ve FIDO Alliance, web sitelerinin kullanıcıların kimliğini doğrulaması için şifreler yerine parmak izlerini, yüz tarama bilgilerini, USB güvenlik anahtarlarını, akıllı telefonları veya akıllı saatleri kullanması gerektiğini söyledi.

Android, Chrome OS, Windows 10'un yanı sıra Chrome, Edge, Firefox ve Safari gibi tarayıcılar söz konusu kimlik doğrulama sistemini destekliyor ama kullanıcıların bu sistemi kullanabilmesi için web sitelerinin bu sistemi desteklemesi gerekiyor.

Son olarak, bu sistemin kullanıcıları keylogger saldırılarına karşı koruması ve veri ihlallerinin önüne geçmesi için geliştirildiğini belirtelim.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.