Ubisoft'tan DDoS Önlemi

Ubisoft, popüler FPS oyunu Rainbow Six: Siege'in son zamanlarda yaşadığı DDoS saldırılarına önlem almak için çalışma başlattı.

Ali
Per, 19/09/2019 - 23:39
Güvenlik
Ubisoft'tan DDoS Önlemi

Ubisoft tarafından geliştirilen ve yayımlanan popüler FPS oyunu Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, en son yayınlanan güncellemenin ardından DDoS saldırılarının kurbanı oldu.

Ubisoft yayınladığı duyuruda, "Ember Rise" güncellemesinin ardından oyunun sunucularına gerçekleştirilen DDoS ve DoS saldırılarında artış gözlemlediklerini ve buna önlem almak için bazı çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Bu çalışmalardan ilki DDoS ve DoS saldırılarını gerçekleştiren hesapların yasaklanması olacak. Bu yasaklama hem PC hem de konsol oyuncularını kapsayacak.

Alınacak ikinci önlem, sunucuların bölünmesi olacak. Ubisoft, şu an bir sunucuda üç karşılaşmanın oynandığını ve bu yüzden bir sunucuya DDoS veya DoS saldırısı gerçekleştirildiğinde oynanan üç karşılaşmanın da etkilendiğini söyledi.

Yetkililer, bu durumun yaşanmaması için her bir sunucuda tek bir karşılaşma yapılacak şekilde ayarlamaların yapılacağını söyledi. Ayrıca yetkililer bunu yapmanın DDoS/DoS saldırılarının etkisini %66 oranında düşüreceğini belirtti.

Yapılan duyuruda Ubisoft, kısa ve uzun vadeli çözümler geliştirmek için Microsoft Azure ekibiyle ortak çalışmaya devam edeceklerini ve ayrıca tespiti yapılan DDoS ve DoS saldırganları için yasal işlemlerin sürdüğünü belirtti.

Ubisoft'un DDoS saldırıları için alacağı tüm önlemleri buradan öğrenebilirsiniz.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.