Twitter'ın Android Uygulamasında Kritik Açık

Twitter resmi blogundan yaptığı duyuru ile Twitter'ın Android uygulamasında kritik bir güvenlik açığı olduğunu söyledi.

Ali
Pa, 22/12/2019 - 23:48
Güvenlik
Twitter'ın Android Uygulamasında Kritik Açık

Twitter resmi blogundan bir duyuru yaparak, Twitter'ın Android uygulamasında kritik bir güvenlik açığı olduğunu söyledi.

Yapılan duyuruda Twitter, kısa bir süre önce bir hackerın herkese açık olmayan hesap bilgilerini görmesine veya hesapları kontrol etmesine izin verebilecek bir güvenlik açığını düzelttiklerini söyledi.

Keşfedilen güvenlik açığı, Android uygulamasına bazı zararlı kodların eklenmesiyle istismar ediliyor. Açığı istismar eden bir hacker, Android uygulamasında oturum açan bir kullanıcıya ait direkt mesajlar, korumalı tweetler ve konum bilgileri gibi kişisel verilere erişebiliyor.

Twitter, "Uygulamaya kötü amaçlı kod eklendiğine veya bu güvenlik açığından yararlandığına dair kanıtımız yok ancak tamamen emin olamıyoruz, bu yüzden ekstra dikkat gösteriyoruz" dedi.

Bu sorunu çözmek için adımlar attıklarını söyleyen Twitter, bu güvenlik açığına maruz kalabilecek kişilere Twitter uygulaması aracılığıyla veya güvenli olmalarını sağlamak için belirli talimatlar içeren e-postalarla doğrudan bildirimde bulunduklarını söyledi.

Twitter, kullanıcıların bu talimatları zaman kaybetmeden uygulaması gerektiğini, önlem olarak kullanıcıların Twitter'ın son sürümünü edinmeleri gerektiğini söyledi ve ayrıca açığın, uygulamanın iOS sürümünü etkilemediğini de belirtti.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.