Tesla Model S Hacklendi

Bir grup siber güvenlik araştırmacısı Tesla Model S'te bazı güvenlik zafiyetleri buldu ve Model S'i hacklemeyi başardı.

Ali
Sa, 02/04/2019 - 23:50
Güvenlik
Tesla Model S Hacklendi

Bir grup siber güvenlik araştırmacısı Tesla Model S'te bazı güvenlik zafiyetleri buldu ve Model S'i hacklemeyi başardı.

Tencent Keen Security Lab'dan araştırmacılar, bir Tesla Model S üzerinde uzun süre çalıştıktan sonra bazı güvenlik zafiyetleri buldu.

Bu zafiyetler, aracın Autopilot özelliğinin istismar edilmesini, otomatik olarak sileceklerin çalıştırılmasını ve şerit tanıma sisteminin kötüye kullanılmasına olanak tanıyor.

Araştırmacılar, Bluetooth üzerinden aracın Autopilot özelliğini hacklemeyi başardılar. Araştırmacılar, bu özelliği kullanarak aracın şerit tanıma sistemini yanlış yönlendirmenin mümkün olduğunu söyledi. Tesla Model S'te bulunan ve hava durumuna göre silecekleri çalıştıran sistemin de hacklenebildiğini söyleyen araştırmacılar, buldukları bu zafiyetlerin tehlikeli sonuçlara yol açabileceğini söyledi.

Araştırmacılar ayrıca, "Bu testlerin gerçekleştirildiği olası ürün kusurlarının üreticilerin dikkatini çekebileceğini ve tüketicilerin aldığı otomotiv ürünlerinin stabilitesini ve güvenilirliğini artıracağını umuyoruz" dedi.

Son olarak araştırmacılar, buldukları zafiyetleri Tesla'ya bildirdiklerini ve Tesla'nın da söz konusu zafiyetleri giderdiğini söyledi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.