Telefonunu Satacaklara Güvenlik Tavsiyeleri

ABD Federal Ticaret Komisyonu, cep telefonunu satmak isteyenlere bazı güvenlik tavsiyelerinde bulundu.

Ali
Sa, 19/11/2019 - 23:52
Güvenlik
Telefonunu Satacaklara Güvenlik Tavsiyeleri

ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC), kullandığı telefonu satmak isteyen kişilere bazı güvenlik tavsiyelerinde bulundu.

Yeni bir akıllı telefon almak istediğinizde eski telefonunuzu satmak size yeni telefonunuz için biraz bütçe sağlayabilir. Ancak bunu yapmadan önce kullandığınız telefonda şahsınıza ait önemli ve kişisel bilgiler bulunduğundan bazı adımları uygulamanız gerekiyor.

Verilerinizi Yedekleyin

İlk adım, telefonunuzdaki verileri yedeklemektir. Yedekleme yapmak sizin için değerli olan şeyleri kaybetmemenizi sağlar.

SIM ve SD Kartınızı Çıkarın

Kullanmış olduğunuz SIM kartı telefonunuzdan çıkarın ve eğer aynı numarayı kullanmayacaksanız kartı yok edin. Ayrıca eğer kullanıyorsanız SD kartınızı da cihazdan çıkarın.

Kişisel Verilerinizi Silin

Telefonunuzdaki fotoğraflarınız, videolarınız, rehberiniz veya SMS'leriniz gibi verilerinizi silmek için cihazınızı fabrika ayarlarına döndürün ve ardından verilerinizin silinip silinmediğini kontrol edin.

Telefonunuzdaki Hesapları Kontrol Edin

Telefonunuzda kayıtlı Wi-Fi şifrelerinin silindiğinden ve cihazın akıllı saat gibi başka bir cihazla eşleşmemiş olduğundan emin olun. Telefonunuz herhangi bir hesap için "güvenilir cihaz" olarak eklendiyse cihazınızı bu listeden çıkartın ve yeni telefonunuzda yine aynı numarayı kullanmayacaksanız yeni numaranızı o hesapta bulunan eski numarayla değiştirin.

Eğer sizde telefonunuzu satmayı düşünüyorsanız FTC'nin tavsiye ettiği bu adımları uygulamadan asla telefonunuzu satmayın.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.