Siber Yıldız 2019 Yarışması Başlıyor

Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM) tarafından düzenlenen "Siber Yıldız 2019" yarışması 1 Şubat'ta başlıyor.

Ali
Çar, 16/01/2019 - 23:47
Güvenlik
Siber Yıldız 2019 Yarışması Başlıyor

Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM) tarafından düzenlenen "Siber Yıldız 2019" yarışması 1 Şubat'ta başlıyor.

"Siber Yıldız 2019" yarışması, siber güvenliğe ilgisi ve yeteneği olan kişilere ulaşmayı, bu kişilere kendilerini geliştirme olanağı sağlamayı ve Türkiye'de bu alanda farkındalığı arttırmayı hedeflemekte.

1 Şubat'ta düzenlenecek olan yarışmaya, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve siber güvenliğe ilgi duyan herkes katılabiliyor. 24 saat sürecek olan yarışma, internet üzerinden gerçekleştirilecek. Yarışmaya katılmak isteyen kişilerin, ilk önce Siber Yıldız 2019'un resmi sitesinden yarışmaya kayıt yaptırmaları gerekiyor. Daha sonra ise yarışmacılar, 1 Şubat tarihinde internet ortamında kendilerine sorulan soruları çözecek ve doğru çözdükleri soru kadar puan toplayacaklar. Yarışmacılar, yarışmaya ister bireysel ister de en fazla dört kişiden oluşmak kaydıyla grup olarak katılabiliyor.

Yarışmanın ödülleri ise birinciye 10, ikinciye 5, üçüncüye 3 adet Cumhuriyet altını olarak belirlenmiş. İlk 15'e giren diğer yarışmacılara ise 1'er adet Cumhuriyet altını verilecek. Ayrıca ilk 100'e girenlere "Siber Talimhane'ye" katılım şansı verilecek.

Eğer siz de "Siber Yıldız 2019" yarışmasına katılmak istiyorsanız buradan yarışmaya kayıt olabilirsiniz.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.