Siber Suçlarla Mücadele İçin Yeni Birim: Siberay

Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı bünyesinde, özellikle çocukları ve gençleri siber suçlardan korumak için "Siberay" adı verilen yeni bir birim kuruldu.

Ali
Ct, 20/06/2020 - 01:51
Güvenlik
Siber Suçlarla Mücadele İçin Yeni Birim: Siberay

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı bünyesinde "Siberay" adı verilen yeni bir birimin kurulduğunu söyledi.

Katıldığı bir televizyon programında konuşan İçişleri Bakanı, internet üzerinden çocuklara ve gençlere yönelik rahatsız edici davranışlarda bulunanların "siber devriyeler" tarafından tespit edildiğini ve siber devriyelerin hukuk birimleriyle ortak hareket ettiklerini söyledi.

Bu birimlerde profesyonel personellere sahip olduklarını söyleyen Soylu, yeni kurulan Siberay biriminin; internet üzerinden hakaretlere, dolandırıcılıklara maruz kalan kişilerin 112, 155 veya 156'yı aradıklarında gerekli işlemleri başlattığını söyledi.

Soylu, bu kişilerin Türkiye'de olması halinde yakalanmama gibi bir ihtimalinin olmadığını, ayrıca bu kişilerin yurt dışında olması halinde ise onları yakalamak için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

İçişleri Bakanı tarafından bahsedilen yeni birimin internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.