Security Essentials Devre Dışı Kalıyor

Windows 7'nin desteğinin sona ermesiyle birlikte Microsoft'un antivirüs yazılımı Security Essentials'ın da desteği sona erecek.

Ali
Cu, 13/12/2019 - 23:50
Güvenlik
Security Essentials Devre Dışı Kalıyor

Microsoft'un Windows 7'de ücretsiz olarak kullanıcılara sunduğu antivirüs yazılımı Security Essentials, 14 Ocak 2020'de şirketin Windows 7'ye olan desteğini sonlandırmasıyla beraber Microsoft'un desteğini çektiği bir diğer ürün olacak.

Microsoft daha önceden Windows 7 için olan desteğini 14 Ocak 2020'de keseceğini söylemiş ve halen Windows 7 kullanan şirketlere belirli ücretler karşılığında "Extended Security Updates (ESU)" yani "Genişletilmiş Güvenlik Güncelleştirmeleri" programını sunmuştu ve bu programın işletim sistemine desteğin sona ermesinin ardından 3 yıl boyunca geçerli olacağını söylemişti.

Şirket, bu program kapsamında MSRC tarafından tespit edilen, "kritik ve önemli" derecelerine sahip güvenlik güncelleştirmelerinin kullanıcılara sunulacağını söylemişti.

Ancak dün güncelleştirilen ESU hakkındaki bilgilendirme sayfasında, Windows 7'de ücretsiz olarak hizmet veren antivirüs yazılımı Security Essentials için desteğin 14 Ocak 2020'de biteceği yani yazılımın ESU kapsamında olmadığı söylendi.

Bu, Windows 7 için ESU desteği alan şirketlerin 14 Ocak 2020'den itibaren farklı antivirüs yazılımları kullanması gerektiği anlamına geliyor.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.