Sağlık Kuruluşları, AccountGuard'ı Ücretsiz Kullanabilecek

Microsoft, hesap güvenliğini sağlayan hizmeti AccountGuard'ı ücretsiz olarak sağlık kuruluşlarının kullanımına sundu.

Ali
Çar, 15/04/2020 - 18:12
Güvenlik
Sağlık Kuruluşları, AccountGuard'ı Ücretsiz Kullanabilecek

Microsoft'un, belirli kuruluşlarda çalışan kişilerin hesap güvenliğini sağlayan hizmeti AccountGuard, sağlık kuruluşlarının ve insan hakları/insani yardım kuruluşlarının kullanımına sunuldu.

AccountGuard, Microsoft'un 2018 yılında kullanıma sunduğu ve yalnızca siyasi kampanya yürüten kurumların, seçim için çalışan yetkililerin ve seçim sürecine katılan diğer kuruluşların kullanabildiği bir güvenlik hizmetidir.

Temel olarak kişiyi phishing saldırılarından korumayı amaçlayan bu hizmet, çalışanın Office 365 hesabına devlet destekli bir saldırı girişimi olduğunda çalışanı uyarır, kuruluşla ilgili bir Hotmail.com veya Outlook.com hesabına devlet destekli bir saldırı girişimi gerçekleşir veya hesap ele geçirilirse, kurum ve eğer mümkünse ilgili çalışana bildirim gönderilir. Ayrıca bu hizmeti kullananlar, Microsoft'un "Customer Security and Trust" ekibi ile direkt olarak iletişime geçebilir.

AccountGuard'ı şimdiye kadar sadece siyasi kurumlara sunan Microsoft, yaptığı duyuruyla artık sağlık kuruluşlarının ve insan hakları/insani yardım kuruluşlarının da bu hizmetten yararlanabileceğini duyurdu.

Microsoft, COVID-19 salgını sırasında birçok sağlık ve insan hakları kuruluşuna devlet destekli APT grupları tarafından düzenlenen saldırıların farkında olduklarını ve bu yüzden AccountGuard'ı ilgili kuruluşların kullanımına sunduklarını söyledi.

Şirket, "AccountGuard'ı hastane, bakım tesisleri, klinikler, laboratuvarlar, COVID-19 için araştırma, geliştirme ve üretim yapan ilaç, yaşam bilimleri ve tıbbi cihaz şirketlerini içeren sağlık hizmeti sağlayıcılarının kullanımına sunuyoruz. Bildirimlerimiz, bu kuruluşların ulus devlet saldırılarına karşı savunmasına yardımcı olacak ve AccountGuard tavsiye ve eğitim desteğimiz, her türlü siber saldırıya karşı savunmalarını sertleştirmelerine yardımcı olacak" dedi.

Sağlık kuruluşları için sunulan bu hizmetin ücretsiz bir şekilde COVID-19 salgını azalıncaya kadar kullanılabilir olduğunu söyleyen Microsoft, insan hakları/insani yardım kuruluşlarının da hem salgın döneminde hem de salgından önce devlet destekli APT gruplarının hedefinde olduğunu bu yüzden onların da AccountGuard'dan yararlanabileceğini söyledi.

Microsoft'un, AccountGuard ile ilgili yaptığı duyuruya ve ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.