Pensacola Şehrinin Verileri Yayınlandı

Florida'nın şehirlerinden Pensacola'ya fidye yazılımı saldırısı düzenleyen hackerlar, şehre ait verilerin bir kısmını yayınladı.

Ali
Çar, 25/12/2019 - 23:44
Güvenlik
Pensacola Şehrinin Verileri Yayınlandı

ABD'nin Florida eyaletinde bir şehir olan Pensacola, uğradığı fidye yazılımı saldırısının ardından şimdi de saldırının arkasındaki hackerların şehre ait verileri yayınlamasıyla karşı karşıya kaldı.

Pensacola şehri, bu ayın başında "Maze" fidye yazılımına maruz kalmış ve şehrin e-posta, telefon ve bilgisayar sistemleri devre dışı kalmıştı.

Daha sonra bu saldırıların arkasındaki hackerlar, yetkililerden 1 milyon dolarlık fidye talep etmişti ve fidye ödenmediği taktirde şehrin verilerini internette yayınlayacaklarını söylemişti. Hackerlar yayınlayacaklarını söyledikleri verileri, fidye yazılımını sistemlere bulaştırmadan önce ele geçirmişti.

Şimdi ise saldırının arkasındaki hackerlar, söylediklerini kanıtlamak için şehirden ele geçirdiklerini 33.186 GB boyutundaki verilerin 2 GB'ını yayınladı.

Şehrin verilerinin yayınlandığı internet sitesinden bir görüntü
Şehrin verilerinin yayınlandığı internet sitesinden bir görüntü

Hackerlar Bleeping Computer ile yaptıkları bir konuşmada, Pensacola'ya ait sadece birkaç dosyayı değil çok daha fazlasını ele geçirdiklerini medyaya kanıtlamak için verileri yayınladıklarını söyledi.

Yine aynı konuşmada hackerlar, yetkililerin cevabına göre ellerindeki diğer verileri yayınlayıp yayınlamayacaklarına karar vereceklerini söyledi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.