Marcus Hutchins, Suçunu Kabul Etti

Marcus Hutchins, dün kişisel blogu üzerinden Kronos ve UPAS-Kit bankacılık trojanlarını yazma suçlamalarını kabul ettiğine dair bir açıklama paylaştı.

Ali
Ct, 20/04/2019 - 14:08
Güvenlik
Marcus Hutchins, Suçunu Kabul Etti

WannaCry fidye virüsü internette yayıldığı zamanlarda birçok şirketi ve bilgisayarı etkilemişti ve MalwareTech takma adlı Marcus Hutchins, WannaCry'ı durdurmayı başarmıştı. Bunun ardından ise WannaCry'ı durduran kişi olarak tanınmıştı.

Daha sonra Ağustos 2017'de ABD'de düzenlenen Black Hat ve DEF CON güvenlik konferanslarına katıldıktan sonra İngiltere'ye dönmek için Las Vegas havalimanında ABD'li yetkililer tarafından tutuklanmıştı.

Yetkililer Hutchins'in tutuklanmasına gerekçe olarak, Hutchins'in Kronos ve UPAS-Kit bankacılık trojanlarını geliştirmesini gösterdi. Yetkililer, Hutchins'in bu trojanları siber güvenlik araştırmacısı görevine başlamadığı yıllarda yani Temmuz 2012 ile Eylül 2015 arasında geliştirdiğini söylemişti.

Marcus Hutchins tutuklandıktan sonra kefaletle serbest bırakıldı ve yargılama sürecini beklerken Los Angeles'ta yaşamaya başladı.

Hutchins, tutuklanmadan önce Kryptos Logic şirketinde çalışmaktaydı ancak daha sonra yargı süreci devam ettiği için bu şirkette çalışması yasaklandı. Hutchins ise yargı süreci devam ettiği ve bir şirkette çalışmadığı için kişisel blogu üzerinden siber güvenlik araştırmalarını paylaşmaya devam ediyor.

İşte Hutchins, dün kişisel blogu üzerinden hakkındaki suçlamaları kabul etti. Hutchins yaptığı açıklamada, "Farkında olabileceğiniz gibi, kariyerimden önceki yıllarda kötü amaçlı yazılım yazmaya ilişkin iki suçlamadan suçlu bulundum. Bu eylemlerden pişmanım ve hatalarım için tam sorumluluk alıyorum. Büyüdüğümden beri, birkaç yıl önce yapıcı amaçlar için kötüye kullandığım becerileri kullanıyorum. İnsanları kötü amaçlı yazılım saldırılarına karşı korumak için zamanımı ayırmaya devam edeceğim" dedi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.