Linksys, Smart Wi-Fi Hesaplarını Kilitledi

Ağ ürünleri üreticisi Linksys, geçen ay tespit edilen yeni bir saldırı kampanyasından ötürü kullanıcıların Smart Wi-Fi hesaplarını kilitledi.

Ali
Cu, 17/04/2020 - 00:31
Güvenlik
Linksys, Smart Wi-Fi Hesaplarını Kilitledi

Genellikle ev kullanıcıları için ağ ürünleri üreten Linksys, geçtiğimiz ay tespit edilen saldırı kampanyasından ötürü kullanıcıların Smart Wi-Fi hesaplarını kilitledi.

Geçtiğimiz ay Bitdefender araştırmacıları, hackerların Linksys modemleri hedef aldığı yeni bir saldırı kampanyası başlattığını söylemişti.

Araştırmacılar, 18 Mart'tan itibaren başlayan saldırı kampanyasının, çoğunlukla Linksys modemler hedef alınarak kurbanların zararlı yazılım barındıran internet sitelerine yönlendirilmesiyle gerçekleştirildiğini söylemişti.

Bu tespitin ardından ise Linksys, kullanıcıların Smart Wi-Fi hesaplarını kilitlediklerini söyledi. Smart Wi-Fi, kullanıcıların Linksys modemlerini yapılandırmak ve ayarlarını yönetmek için internet üzerinden modemlere erişmesini sağlayan bir sistemdir.

Linksys, "Bazı kişilerin, Linksys Smart Wi-Fi hesaplarına giriş yapmak için başka web sitelerinden çalınan e-posta adresi ve parola kombinasyonları kullandığı için tüm kullanıcıların parolalarını değiştirmelerini istiyoruz" dedi.

Şirket, hangi hesapların saldırıya uğradığının tespit edilemediğini bu yüzden tüm Smart Wi-Fi hesaplarının kilitlendiğini ve kullanıcıların parolalarını değiştirmeleri gerektiğini söyledi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.