Lenovo Sunucularda 9 Zafiyet

İtalyan siber güvenlik şirketi Swascan, Lenovo sunucu altyapısında dokuz güvenlik zafiyeti keşfetti.

Ali
Çar, 03/07/2019 - 23:28
Güvenlik
Lenovo Sunucularda 9 Zafiyet

İtalyan siber güvenlik şirketi Swascan, Lenovo sunucu altyapısında ikisi kritik, yedisi orta önem derecesinde sahip olan toplam dokuz güvenlik zafiyeti keşfetti.

Swascan, yayınladığı blog gönderisinde buldukları güvenlik zafiyetlerinin teknik ayrıntıları hariç genel hatlarıyla ne amaçla kullanılabileceğini kamuoyuna anlattı.

Araştırmacılar, "Bu güvenlik açıkları istismar edilirse sistemlerin bütünlüğünü, kullanılabilirliğini ve gizliliğini etkileyebilirdi" dedi.

Keşfedilen zafiyetler, Lenovo'nun güvenlik ekibine bildirildi ve Swascan araştırmacılarıyla birlikte ekip, söz konusu zafiyetleri giderdi.

Swascan, Lenovo güvenlik ekibinin zafiyetler hakkında gönderilen geri bildirimlere çabuk bir şekilde geri döndüğünü, ekibin titizlikle ve profesyonelce hataları düzelttiğini söyledi.

Bu durumun siber güvenlik şirketleriyle diğer şirketler arasındaki işbirliğine olan ihtiyacı mükemmel bir şekilde yansıttığını söyleyen Swascan, kamuoyuyla paylaşılan zafiyetlerin tartışmaya veya değerlendirmeye yönelik olmadığını ve bu yüzden zafiyetler hakkındaki ayrıntıların kamuoyuyla paylaşılmadığını söyledi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.