Kuzey Kore, Yeni Zararlı Yazılımlar Kullanıyor

ABD'li yetkililer, Kuzey Kore hükümeti tarafından desteklenen APT gruplarının kullanmaya başladığı 6 yeni zararlı yazılım keşfetti.

Ali
Pa, 16/02/2020 - 23:55
Güvenlik
Kuzey Kore, Yeni Zararlı Yazılımlar Kullanıyor

ABD Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenlik Ajansı (CISA), FBI ve Savunma Bakanlığı Kuzey Kore tarafından kullanılan yeni zararlı yazılımlar keşfetti ve bunları kamuoyuna duyurdu.

Kuzey Kore, dünyadaki çoğu ülkeye göre çok daha fazla siber saldırı düzenliyor ve hükümet bunu bazı APT gruplarına sahip olarak gerçekleştiriyor.

ABD'li yetkililer yeni yayınladıkları duyuruda, Kuzey Kore hükümetinin desteklediği Lazarus Group tarafından 6 yeni zararlı yazılımın kullanılmaya başlandığını söyledi.

CISA, internet sitesinden yayınladığı duyuruda söz konusu zararlı yazılımların isimlerini ve teknik bilgilerini paylaştı. Yetkililer hackerlar tarafından kullanılan yeni zararlı yazılımların, HOPLIGHT (Güncellenmiş hali), BISTROMATH, SLICKSHOES, HOTCROISSANT, ARTFULPIE, BUFFETLINE, CROWDEDFLOUNDER adı verilen zararlı yazılımlar olduğunu söyledi.

Keşfedilen zararlı yazılımların herhangi bir saldırıda kullanılıp kullanılmadığı yapılan duyuruda söylenmedi ancak Kuzey Kore hükümeti tarafından desteklenen APT gruplarının genellikle ülkelerine finansman sağlamak için çeşitli şirketlere saldırılar gerçekleştirdiği biliniyor.

Yetkililer, kullanıcıların ve yöneticilerin tespiti yapılan zararlı yazılımlar hakkında yayınlanan raporları incelemesinin yararı olacağını belirtti.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.