İngiltere, Rusya'ya Karşı Uyardı

İngiltere Dışişleri sekreteri, son 18 ayda NATO müttefiklerini Rusya'nın siber saldırılarına karşı uyardıklarını söyledi.

Ali
Per, 23/05/2019 - 20:09
Güvenlik
İngiltere, Rusya'ya Karşı Uyardı

İngiltere Dışişleri sekreteri bugün yaptığı konuşmada, İngiltere'nin son 18 ayda, NATO müttefiklerini Rusya'nın siber saldırılarına karşı uyardıklarını söyledi.

Ulusal Siber Güvenlik Merkezinde yapılan konuşmada, İngiltere'nin 16 NATO müttefikiyle hatta ittifak dışındaki bazı ülkelerle de son 18 ayda Rusya tarafından düzenlenen siber saldırılar hakkında bilgi paylaşıldığı söylendi.

Dışişleri sekreteri, Rusya'nın istihbarat servislerinin birçok ülkenin kritik ulusal altyapısını ve ülkelerdeki hükümet ağlarını hedef aldığını söyledi.

Yapılan konuşmada Dışişleri sekreteri, "Ortaklarımızın tehdide karşı koymalarına yardımcı olmak için düzenli olarak teknik bilgiler sağladık" dedi.

İngiltere ve müttefikleri, bu tür siber saldırılara karşılık olarak ise saldırıların arkasındaki faktörlere bazı yaptırımlar uygulama fikrini düşünüyor.

Bu fikri destekleyen bir uygulama ise AB ülkelerinin geçen hafta yürürlüğe koyduğu bazı yeni yasalarla geldi. AB ülkeleri bu yasalarla, kendilerini hedef alan siber saldırılara karşılık olarak, saldırıların arkasındaki faktörlere ekonomik yaptırımlar uygulama kararını aldı.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.