İngiltere, NSO Group'u Ağırlayacak

İngiltere'de halka kapalı olarak düzenlenecek olan bir etkinlikte Pegasus casus yazılımının üreticisi NSO Group da yer alacak.

Ali
Ct, 08/02/2020 - 23:50
Güvenlik
İngiltere, NSO Group'u Ağırlayacak

İngiltere'de halka kapalı olarak düzenlenecek olan "Security & Policing" etkinliğine, Pegasus casus yazılımının üreticisi NSO Group da katılacak.

İsrail merkezli NSO Group, Pegasus casus yazılımıyla bilinen bir şirkettir. Pegasus, iOS ve Android işletim sistemine sahip telefonlar için geliştirilmiş ve bugüne kadar çeşitli hükümetler tarafından istenilen kişinin telefonundaki bazı verileri ele geçirmek için kullanılan bir casus yazılımdır.

NSO Group, devletlerin bu ürünü terör ve çeşitli suçlardan aranan kişiler için kullandığını söylese de bugüne kadar yaşanan olaylar bunun tam olarak doğru olmadığını gösterdi. Çünkü bazı devletlerin bu ürünü aktivistler ve hükümet karşıtları gibi bazı kişiler üzerinde kullandığı ortaya çıktı.

Şimdi ise NSO Group'un İngiltere'de düzenlenecek olan Security & Policing etkinliğinde katılımcı olacağı öğrenildi. Halka açık olmayan etkinliğe birçok ülkeden genellikle devlet yetkilileri katılacak ve şirketler ise ürünlerini bu kişilere tanıtacak.

Bazı İngiltere vatandaşlarının NSO Group'un etkinliğe katılmasına karşı endişeli tavırlarına rağmen bir İçişleri Bakanlığı sözcüsü, "Hükümet, İngilizlerin ve İngiliz çıkarlarının Birleşik Krallık ve denizaşırı ülkelerde güvenliğini sağlamak için elinden geleni yapacaktır" dedi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.