Huawei: Duyduğunuz Her Şeye İnanmayın

Huawei, Wall Street Journal gazetesine tam sayfa bir ilan vererek ABD vatandaşlarına "duyduğunuz her şeye inanmayın" dedi.

Ali
Cu, 01/03/2019 - 23:37
Güvenlik
Huawei: Duyduğunuz Her Şeye İnanmayın

Huawei, akıllı telefon pazarındaki ilerlemesini her geçen gün büyüterek sürdürürken hâlihazırda liderliğini sürdürdüğü ağ ve telekomünikasyon çözümleri sektöründe ABD tarafından baskı altına alınıyor.

ABD, 5G çözümlerinde hem kendilerinin hem de müttefiklerinin Huawei ürünlerini ve teknolojilerinin kullanılmasını istemiyor. Bu durum Huawei cephesini zor durumda bırakıyor çünkü eğer ABD ve birkaç ülke daha 5G çözümleri için Huawei kullanmaz ise Huawei'nin sektördeki liderliği elinden gidebilir.

ABD'nin Huawei ürünlerinin kullanılmamasını istemesinin arkasındaki neden olarak ise Huawei'nin Çin istihbaratıyla ortak çalıştığını iddia etmesi gösteriliyor.

Bugün ise ABD ile Huawei arasındaki çatışma yeni bir ilerleme kaydetti. Bugün Huawei, Wall Street Journal gazetesine tam sayfa bir ilan vererek ABD vatandaşlarına "duyduğunuz her şeye inanmayın" dedi.

Huawei yöneticisi Catherine Chen tarafından açık mektup şeklinde yayınlanan ilanda, "Hükümetiniz tarafından yaratılan yanlış anlaşılmaları gidermek için gelin ve bizi ziyaret edin. Birbirimizi daha iyi anlayabileceğimiz noktaya geleceğimiz umuduyla size yazıyorum. Son yıllarda ABD hükümeti bizimle ilgili bazı yanlış anlaşılmalar oluşturdu. Biz sizin dikkatinizi gerçeklere çekmek istiyoruz" ifadeleri yer aldı.

Ayrıca Chen, "Duyduğunuz her şeye inanmayın. ABD kamuoyunun bizi daha yakından tanımasını istiyoruz, aynı şekilde biz de sizi tanımak istiyoruz ve sizinle tanışmayı dört gözle bekliyoruz" dedi.

Huawei'nin bu ilanı yayınlamasındaki amaç ABD hükümetinin yaptırımlarından geri adım atmasını istemek değil gibi gözüküyor çünkü ABD'nin Huawei'ye uyguladığı yaptırımları geri çekmesi pek mümkün gözükmüyor. Huawei'nin buradaki amacı ABD vatandaşlarının, kendileri hakkında kötü düşünmesini ve marka değerinin zedelenmesini engellemek istemesidir.

İlerleyen süreçte ABD ile Huawei arasındaki 5G çatışmasının ne gibi gelişmeler kaydedeceğini hep birlikte göreceğiz.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.