Hollanda Polisinden DDoS Aktörlerine Operasyon

Hollanda polisi, 2 devlet sitesine DDoS saldırısı düzenleyen bir kişiyi tutukladı ve DDoS saldırıları için hizmet satan 15 platformu kapattı.

Ali
Ct, 11/04/2020 - 00:24
Güvenlik
Hollanda Polisinden DDoS Aktörlerine Operasyon

Hollanda polisi, MijnOverheid.nl ve Overheid.nl adlı devlet sitelerine DDoS saldırısı düzenleyen 19 yaşındaki bir kişiyi tutukladı ve ayrıca geçen hafta DDoS saldırıları için hizmet satan 15 platformu kapattı.

Yetkililer, 19 yaşındaki gencin, 19 Mart'ta MijnOverheid.nl ve Overheid.nl sitelerine DDoS saldırısı düzenlediğini ve bu sitelerin birkaç saat boyunca kullanılamaz olduğunu söyledi.

Hollanda polisi siber suçlar başkanı Jeroen Niessen, "İnsanları ve şirketleri korumak ve siber suçluların DDoS saldırısı yapmasını gittikçe zorlaştırmak istiyoruz" dedi.

Ayrıca söz konusu saldırganın tutuklanmasının yanı sıra Hollanda polisi, geçen hafta DDoS saldırıları için hizmet sunan 15 platformu da kapattı.

Bu platformlar, genellikle hacker olmayan ve amacı eğlence olan kişilerin kullandığı sitelerdir. Bu siteler, kullanıcıların belirli bir ücret karşılığında istedikleri yere DDoS saldırısı gerçekleştirmesine izin verir.

Yetkililer, DDoS saldırıları düzenleyen kişiler haricinde bu hizmeti satan siteleri de ele geçirmeye çalıştıklarını, bu operasyonlarda Europol, Interpol ve FBI ile birlikte çalıştıklarını söyledi ve ekledi: "Önleyici eylemlerle insanları DDoS saldırılarına karşı mümkün olduğunca korumak istiyoruz. Hizmet sağlayıcılarını ve domainleri çevrimdışı yaparak, siber suçluların işini zorlaştırıyoruz."

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.