Hackerlar: "E-posta Şifrenizin Süresi Doldu"

Hackerlar, "e-posta hesabınızın şifresinin süresi doldu" diyerek kullanıcıları sahte internet sitelerine yönlendiriyor.

Ali
Cu, 15/11/2019 - 18:27
Güvenlik
Hackerlar: "E-posta Şifrenizin Süresi Doldu"

Bleeping Computer'dan Lawrence Abrams'ın haberine göre hackerlar yeni bir phishing kampanyası düzenliyor. Bu kampanyada hackerlar, kullanıcılara e-posta göndererek onlara e-posta hesaplarının şifresinin süresinin dolduğunu söylüyor.

Hackerlar gönderdikleri e-postada kurbanlara, "E-posta hesabınızın şifresi bugün sona eriyor. Aynı şifreyi tekrar kullanmak istiyorsanız lütfen aşağıdaki butona tıklayın" diyor ve onları kendi oluşturdukları internet sitesine yönlendirmeye çalışıyordu.

Söz konusu phishing e-postasının tam metni şöyle:

Hesabınızın xxx@ornekepostaservisi.com şifresi bugün sona eriyor 15.11.2019 12:00.

Aynı şifreyi kullanmak için lütfen aşağıdaki butona tıklayın

"Aynı şifreyi koru"

NOT: Bu, daha güvenli bir platform sağlamak ve spam veya diğer sahte faaliyetler amacıyla oluşturulan robot veya kötü niyetli kullanıcıları engellemek amacıyla gerçekleştirilen bir kerelik kullanıcı doğrulamasıdır.

Copyright © 2019 ornekepostaservisi.com güvenlik yönetimi

Kurbanlar, "Aynı şifreyi koru" butonuna tıkladığında karşılarına hackerlar tarafından oluşturulan bir internet sitesi çıkıyor. Burada kurbandan, e-posta adresini ve şifresini girmesi isteniyor ve eğer kurban buraya istenilen bilgileri girerse artık bu bilgiler hackerların eline geçiyor.

Kişilerin bu tuzağa düşmemesi için yapması gereken temel önlem diğer phishing saldırılarında olduğu gibi "dikkatli" olmak ve "şüpheci" davranmaktır.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.