Hackera 27 Ay Hapis Cezası

Bir zamanların Noel saldırganı olarak tanınan hacker, gerçekleştirdiği DDoS saldırılarından ötürü 27 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Ali
Per, 04/07/2019 - 23:35
Güvenlik
Hackera 27 Ay Hapis Cezası

DDoS saldırıları, şirketlerin altyapıları güçlendikçe "gerçekleştirilmesi zor olan saldırılar" arasındaki yerini alıyor. Ancak yine de hackerlar kullandıkları teknikleri geliştirerek DDoS saldırıları gerçekleştirmeye devam ediyor. Yıllar önce bir hacker dünya çapındaki popüler oyun şirketlerine ve oyunlara DDoS saldırısı düzenlemişti. Şimdi ise o hackerın eylemlerinden dolayı aldığı ceza belli oldu.

Austin Thompson adındaki hacker (takma adı: DerpTrolling), 2013'ün Aralık ve 2014'ün Ocak ayları arasında Noel zamanında, Sony PlayStation Network, Steam, Microsoft Xbox, EA, Riot Games, Nintendo, Quake Live, Dota 2 ve League of Legends sunucularına DDoS saldırısı düzenlemişti.

Hacker, gerçekleştirdiği saldırıları sosyal medya hesabı üzerinden duyurmuştu. Saldırılar, bahsi geçen şirketlerin ve oyunların çevrimdışı kalmasına neden olmuş ve bu, şirketleri maddi ve manevi zarara uğratmıştı.

ABD'li yetkililer Thompson'ı, saldırıların ardından 2014 yılında tutuklamıştı ve hacker, Kasım 2018'de suçunu kabul etmişti.

Tüm bu yaşananların ardından hacker hakkında açılan dava sonuçlandı ve ABD'li makamlar, Austin Thompson'ı gerçekleştirdiği saldırılar nedeniyle 27 ay hapis cezasına mahkum etti.

ABD Başsavcısı Robert Brewer, "DDoS saldırıları işletmelere ve bireylere yıllık milyonlarca dolara mal oldu. Kasıtlı olarak internet erişimini bozan hackerların kovuşturulması konusunda kararlıyız" dedi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.