FBI, WeLeakInfo'yu Kapattı

FBI, daha önce yaşanmış veri ihlallerinden topladıkları kullanıcı adları ve şifreleri satan WeLeakInfo'yu erişime kapattı.

Ali
Cu, 17/01/2020 - 23:50
Güvenlik
FBI, WeLeakInfo'yu Kapattı

FBI, ABD Adalet Bakanlığı, Hollanda polisi, İngiltere Ulusal Suç Ajansı, Almanya polisi ve Kuzey İrlanda polisi ile birlikte gerçekleştirdiği ortak operasyonda, daha önce yaşanmış veri ihlallerinden topladıkları kullanıcı adları ve şifreleri satan WeLeakInfo'yu erişime kapattı.

WeLeakInfo, 10.000 veri ihlali arasından elde edilmiş 12 milyardan fazla kayda ev sahipliği yapıyordu (WeLeakInfo'nun Twitter hesabında söylenene göre).

Bu siteyi kullanan bir kişi, günde 2 dolar vererek 12 milyardan fazla kayıt içerisinde istediği kişiye ait kullanıcı adı, şifre, e-posta adresi, telefon numarası gibi verilere ulaşabiliyordu. İstediği veriyi elde eden kişi, hedeflediği kurbana yönelik phishing ve brute force gibi saldırılar düzenleyebiliyordu.

ABD Adalet Bakanlığı tarafından dün yapılan açıklamada, sitenin sahiplerinin bulunması için halktan devlete yardımcı olmaları istendi. Bugün ise Hollanda polisi, WeLeakInfo'nun üyesi olduğunu tespit ettikleri bir kişiyi tutukladıklarını söyledi. Ancak polis, tutuklanan şahsın WeLeakInfo'daki görevinin ne olduğunu şu an için bilmediklerini ve soruşturmanın devam ettiğini söyledi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.