"FBI, Size Yardımcı Olmak İstiyor"

Bleeping Computer'ın haberine göre hackerlar, FBI'dan gönderilmiş gibi gösterdikleri e-postalarla yeni bir phishing kampanyası başlattı.

Ali
Sa, 30/04/2019 - 17:58
Güvenlik
"FBI, Size Yardımcı Olmak İstiyor"

Bleeping Computer'ın haberine göre hackerlar, FBI'dan gönderilmiş gibi gösterdikleri e-postalarla yeni bir phishing kampanyası başlattı.

Hackerlar, ABD vatandaşlarını yeni phishing kampanyası ile hedef alıyor. Hackerların vatandaşlara gönderdikleri e-postada, hackerlar kendilerini FBI Direktörü Christopher A. Wray olarak tanıtıyor ve insanlara, "Şahsınıza Bank of America aracılığıyla 10.7 milyon ABD doları transfer edilmek isteniyor ve FBI, bu durumda size yardımcı olmak istiyor" şeklinde bir mesaj iletiyor.

E-postanın devamında kurbanlara, "Tarafınıza transfer edilmek istenen parayı almanız yasaldır. Ancak internet üzerinden yapılan dolandırıcılıklar nedeniyle bu para, FBI'ın gözetiminde size kargoyla gönderilecektir" deniyor.

Ardından kurbanlara, kargonun yola çıktığı ancak kargo yerine ulaşana kadar herhangi bir sorunuz varsa "agentrichardbrown@yahoo.com" adresine e-posta gönderilebileceği söyleniyor.

Eğer kurban bu e-posta ile iletişim kurarsa hacker, kurbandan kimlik bilgilerini, banka hesap bilgilerini isteyecek veya ondan bu ve benzeri bilgileri almak için onu bir phishing sitesine yönlendirecek.

Bleeping Computer'ın haberine göre bu e-postanın bir phishing kampanyasına ait olduğunu anlamın yolu çok basit; FBI Direktörü hiçbir zaman bir vatandaşa e-posta göndermez. Ayrıca hiçbir ajan standart bir e-posta adresi kullanmaz (Söz konusu e-postada ulaşılması gereken ajanın e-posta adresi agentrichardbrown@yahoo.com'du).

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.