FBI, Siber Saldırıları Geç Bildiriyor

ABD Adalet Bakanlığı yayınladığı bir raporda, FBI'ın siber saldırıları mağdurlara bildirmede geç kaldığını ve yanlış bildirimler yaptığını söyledi.

Ali
Ct, 06/04/2019 - 23:52
Güvenlik
FBI, Siber Saldırıları Geç Bildiriyor

ABD Adalet Bakanlığı yayınladığı bir raporda, FBI'ın siber saldırıları mağdurlara bildirmede geç kaldığını ve yanlış bildirimler yaptığını söyledi.

Adalet Bakanlığı hazırladığı raporda, FBI'ın herhangi bir siber saldırının kurbanlarına bildirimde bulunma konusunda yavaş kaldığını tespit ettiklerini söyledi. Raporda, FBI'ın kurbanlara saldırıları ya çok geç bildirdiği ya da eksik bilgiler içeren bildirimlerle bildirdiği söylendi.

Adalet Bakanlığı müfettişleri, FBI'ın kullanmakta olduğu Cyber ​​Guardian uygulamasının gerçek işleviyle kullanılmadığını söyledi. Cyber ​​Guardian uygulaması (sistemi) normalde, devam eden siber saldırı/suç soruşturmaları hakkında bilgi depolamak için kullanılmak için tasarlanmıştı.

Müfettişler, FBI personelinin sisteme siber saldırıdan etkilenen mağdur bilgilerini girerken yazım hataları, hatalı tarihler ve bazı yanlış bilgiler girdiğini tespit etti. Müfettişler, bu durumun soruşturmaların ciddiyetine ve olayların aydınlatılmasına olumsuz bir etki bıraktığını söyledi.

Ayrıca müfettişler hazırladıkları raporda, bazı FBI personellerinin Cyber ​​Guardian sistemine saldırılar hakkında ayrıntılı bilgiler girdiğini ancak bazı personellerin ise saldırılar hakkında çok az ayrıntı içeren bilgiler girdiğini tespit ettiklerini belirtti.

Müfettişler, FBI personelinin bu hatalı davranışlarının bazı eğitimlerle düzeltilebileceğini, FBI'ın diğer kurumlarla işbirliği yapıp bu kurumların Cyber ​​Guardian'a veri girmelerine izin verilmesi gerektiğini, böylelikle siber saldırılardan etkilenen mağdurların daha verimli bir şekilde bildirimler alabileceğini söyledi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.