FBI, ABD Otomotiv Sektörünü Uyardı

Bir FBI raporuna göre hackerlar, 2018 yılından beri ABD otomotiv endüstrisini hedefliyor ve hedeflemeye devam edecek.

Ali
Cu, 22/11/2019 - 23:55
Güvenlik
FBI, ABD Otomotiv Sektörünü Uyardı

CNN tarafından elde edilen bir FBI raporuna göre ABD otomotiv endüstrisi hackerların saldırılarına maruz kalıyor.

FBI, hackerların karmaşık teknolojiler kullanarak ve sistemlerdeki açıklardan faydalanarak otomotiv endüstrisini hedef aldığını söyledi.

Raporda, bu siber saldırıların fidye yazılımı enfeksiyonlarına, veri ihlallerine ve şirket ağlarına yetkisiz erişimlere sebep olduğu söylendi.

FBI, "Otomotiv endüstrisi, yakın gelecekte internete bağlı araçların ve otonom araçların topladığı geniş miktarda verilerden ötürü devlet destekli ve finansal olarak motive olmuş aktörler (hackerlar) için çok değerli bir hedef haline geldiğinden, muhtemelen yakın gelecekte çok çeşitli siber tehditler ve kötü niyetli faaliyetlerle karşılaşacak" dedi.

Raporda hackerların, brute force, phishing ve fidye yazılımı saldırılarını kullanarak şirketlere zarar vermeye çalıştığı söylendi. Ayrıca raporda, ABD otomotiv endüstrisini hedef alan hacker veya hackerların kim olduğundan ve devlet destekli olup olmadıklarından bahsedilmedi.

FBI'a göre 2018 yılının sonlarından itibaren çeşitli siber tehdit aktörlerinden saldırılar geliyor ve gelmeye devam edecek.

Kaynak: CNN

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.