Facebook, İzinsiz Olarak Kamera Çalıştırıyor

iOS için Facebook uygulaması, kullanıcılar uygulamada gezinirken arka planda izinsiz olarak telefonun kamerasını açıyor.

Ali
Çar, 13/11/2019 - 22:22
Güvenlik
Facebook, İzinsiz Olarak Kamera Çalıştırıyor

Bu ayın başlarında, Facebook'un iOS uygulamasını kullanan bazı kullanıcılar, uygulamada gezinirken arka planda kameranın açıldığını fark etti ve bunu sosyal medya üzerinden Facebook'a bildirdi.

CNET'in haberine göre sorun 2 Kasım'da sosyal medya üzerinden bazı kullanıcılar tarafından dillendirilmeye başlandı ve kullanıcılar hatayı video çekerek herkesle paylaştı. Ayrıca CNET'te belirtildiğine göre hata iOS 12'yi etkilemiyordu ama son sürümleri etkiliyordu.

Kullanıcıların paylaşımlarında görünene göre kullanıcı, uygulamada herhangi bir videoyu izlerken tam ekran modunu açtığında birden telefonun kamerası açılıyor. Ayrıca yine kullanıcılar, uygulamada herhangi birinin profiline girip onun fotoğrafına tıklayıp, profil ekranına geri geldiğinde ekranın sol tarafında kameranın açık olduğunu görüyorlardı.

Arka planda kameralarının çalıştığını gören kullanıcılar gizlilik endişeleri yaşamaya başlarken Facebook'tan Guy Rosen Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, bu durumun bir sorun olduğunu ve bunun araştırıldığını söyledi.

Ve daha sonra attığı bir diğer tweette Rosen, söz konusu hatanın giderilmesi için App Store'a bir güncellemenin gönderildiğini, hata kaynaklı olarak yüklenen fotoğraf veya videonun olmadığını söyledi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.