Dünya, 600 Milyar Dolar Zarar Etti

Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS) tarafından her yıl yapılan ve yıllık küresel iş dünyası risklerini içeren araştırmanın 2019 raporu yayınlandı.

Ali
Pt, 04/02/2019 - 23:49
Güvenlik
Dünya, 600 Milyar Dolar Zarar Etti

Siber saldırılar veya suçlar günümüzün iş dünyasını tehdit eden riskler arasında yer alıyor. Şirketler, siber suçların yaygın olmadığı zamanlarda neredeyse hiçbir güvenlik önlemi almadan işlerini yönetmeye çalışıyorlardı. Daha sonraları siber suçların yaygınlaşmasıyla şirketler, hackerların birer hedefi haline geldi ve şirketler küresel piyasalardaki veya ülkelerin ekonomik durumlarından daha çok siber saldırılardan endişe duymaya başladı. Siber tehditler gibi iş dünyasını etkileyen riskleri araştıran ve rapor haline getiren AGCS de yeni bir rapor yayınladı.

Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS) tarafından her yıl yapılan ve yıllık küresel iş dünyası risklerini içeren araştırmanın 2019 raporu yayınlandı.

Araştırmaya, aralarında CEO'lar, risk yöneticileri, brokerlar ve sigorta uzmanlarının da bulunduğu 86 ülkeden 2.415 uzmanın görüşleri dahil edildi.

Yapılan araştırmaya göre siber suçlar, iş dünyasını 2019 ve sonrası için tehdit eden en büyük risklerden birisi konumunda. 2014 yılında siber saldırıların dünya ekonomisine verdiği zarar 445 milyar dolarken, bugün bu zarar 600 milyar dolara çıktı.

Rapora göre küresel iş dünyası risklerinden başında %37 ile iş kesintisi gelirken, ikinci sırada yine %37 ile siber tehditler geliyor. Üçüncü sırada ise %28 ile doğal felaketler geliyor. Ayrıca raporda, birçok şirketin siber tehditlerden dolayı endişe duyduğu belirtildi.

Siber tehditlerin günümüzde ve gelecekte şirketlerin en büyük tehdidi olmaya devam edeceği ise neredeyse kesin bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden şirketlerin, siber tehditlere karşı gerekli önlemleri almasının son derece gerekli olduğunu belirtelim.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.