Coronavirus, Phishing Saldırılarında Kullanılıyor

CISA, Coronavirus'ün adını kullanarak phishing e-postaları gönderen hackerlara karşı vatandaşları uyardı.

Ali
Pa, 08/03/2020 - 00:41
Güvenlik
Coronavirus, Phishing Saldırılarında Kullanılıyor

CISA (Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı), internet sitesinden yaptığı duyuruda vatandaşlarını, Coronavirus'ün adını kullanarak phishing e-postaları gönderen hackerlara karşı uyardı.

Son aylarda dünya üzerinde en çok konuşulan konularından biri olan Coronavirus, birçok insan için bir korku unsuru ve bu unsur hackerların düzenledikleri phishing saldırılarında kullanılıyor.

Çünkü, insanların korkuları kullanılarak onların panik yapmaları, telaşa kapılmaları ve istenilen talimatları düşünmeden yerine getirmeleri sağlanabilir.

CISA de yaptığı duyuruda bu konuya değindi ve ABD vatandaşlarını, Coronavirus ile ilgili dolandırıcılıklara karşı tetikte olmaları konusunda uyardı.

Yetkililer, Coronavirus adı geçen bir e-posta alındığında dikkatli olunması gerektiğini, istenmeyen e-postalardaki bağlantılara tıklamaktan kaçınılması gerektiğini ve bu e-postalardaki ekler konusunda dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

Ayrıca CISA, "Kişisel veya finansal bilgilerinizi e-posta ile göndermeyin ve bu bilgileri isteyen e-postalara cevap vermeyin" dedi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.